Ryż

Aktywne filtry

 • RYŻ BASMATI 1KG

  9,20 zł

   Smakuje podobnie jak dziki, lekko orzechowo. Jego ziarenka nie sklejają się, dlatego jest doskonały do smażenia i potraw na ciepło. Podczas gotowania ziarna pęcznieją tylko wzdłuż, robią się niezwykle długie, cienkie i sypkie.

 • RYŻ BRĄZOWY 1KG

  7,20 zł

  Ryż brązowy wykorzystywany jest głównie do przyrządzania potraw w kuchni orientalnej. Może być on używany jako nadzienie do pieczonych i gotowanych potraw. Jest doskonałym dodatkiem do drobiu i różnego rodzaju mięs. Można go podawać razem z gotowanymi warzywami lub dodawać do zapiekanek.

 • RYŻ CZERWONY 1KG

  12,20 zł

  Ta czerwona odmiana ryżu to niepolerowany ryż średnioziarnisty o czerwonej łupince (za kolor odpowiada czerwony pigment występujący w osłonie ziarna). Charakteryzuje się lekko orzechowym smakiem.

 • RYŻ DZIKI 1kg

  38,50 zł

  Zawiera dużą ilości minerałów i witamin, a także bardzo dużo przeciwutleniaczy (antocyjany).

  Ryż dziki charakteryzuje się : ciemnym kolorem ziaren, Ziarna ryżu dzikiego mają intensywny zbożowy-orzechowy aromat. 

 • RYŻ KOLOROWY 1KG

  12,99 zł

  Charakteryzują się lekko orzechowym smakiem. Ryż paraboliczny Najważniejszą cechą charakterystyczną pod względem kulinarnym ryżu parabolicznego jest to, że nie skleja się po ugotowaniu oraz trudno jest go rozgotować.

 • RYŻ OKRĄGŁY (sushi) 1kg

  8,80 zł

  Odmiany ryżu przeznaczonego do sushi mieszczą się w kategorii ryżu krótkoziarnistego . Ryż wykorzystywany do przyrządzenia sushi jest wytwarzany z ryżu Japonica.

 • RYŻ PARABOLICZNY 1KG

  6,90 zł

  Z powodu wyjątkowego procesu obróbki hydrotermicznej (parboiling), na powierzchni ziarna następuje proces żelowania skrobi przez co ryż ten nigdy się nie klei. Również w wyniku tego procesu w ziarnie zostaje zachowana większa wartość witamin i minerałów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć